Liečebné veterinárne diéty

Liečebné veterinárne diéty

Všetky veterinárne produkty nájdete k dispozícii v internetovom obchode krmiva.sk.

Pre množstvo chorôb postihujúce psy a mačky je výživa dôležitou súčasťou celkovej liečebnej terapie. Pri mnohých chorobách môže pomôcť optimalizácia výživového plánu zvieraťa  nielen pacientovi sa cítiť lepšie, ale môže zlepšiť aj celkový priebeh ochorenia.

Výskum v posledných rokoch viedol k vytvoreniu širokého radu produktov pre mačky a psy – rieši ochorenia súvisiace s rastom, vekom, športovou a pracovnou aktivitou a špecifickými fyziologickými stavmi.

Kvôli zachovaniu vedeckej dôveryhodnosti a preukazovaniu skutočnej účinnosti produktov testy navrhujú a vykonávajú verejné aj odborné inštitúcie.
Vývoj nových diét a ich vylepšenie na základe vedeckého výskumu priniesol aj špeciálne experimentálne protokoly na overenie účinnosti každej diéty a vylepšenie organoleptických vlastností dietetického krmiva. Dlhodobý výskum hodnotí tiež účinky dlhodobého podávania diét. Formou detailného prehľadu odbornej literatúry sa zaoberá častými ochoreniami z praxe veterinárneho lekára a nutričnou liečbou ochorení. Vždy identifikuje jeden z určujúcich faktorov preventívnej a/alebo terapeutickej účinnosti diéty.

Zdravé krmivo môže byť aj chutné

Dobré krmivo sa vyrába z dobrých surovín. Výroba chutného krmiva pre psy a mačky je cieľ, ktorý je možné dosiahnuť starostlivým výberom surovín a príťažlivých aróm, ktoré  lákajú otvoriť balenie s granulami správnej konzistencie a veľkosti.

Na aké všetky problémy nájdete veterinárne diétne krmivo?

Alergie z prostredia, cukrovka, krmivo pre kastrované psy, kĺby, koža a srsť, močové cesty a obličky, obezita, pečeň, pohybový aparát, poruchy rastu, potravinová intolerancia, rekonvalescencia, srdce, tráviaci aparát, šteňatá a gravidné suky, stres a behaviorálne problémy, zuby.

Krátky prehľad našich produktov:

Royal Canin veterinárne krmivo pre psov a mačky je vyvinuté na podporu špecifických zdravotných potrieb Vášho domáceho maznácika. Tento výživový rad môže pomôcť pri liečbe obezity,poruchách trávenia a intolerancií, mobility, funkcie obličiek, starostlivosti o pokožku a ďaľších zdravotných problémov.

Hill’s Prescription Diet ponúka širokú škálu klinicky overených riešení založených na výžive, ktoré vyhovujú špecifickým požiadavkám Vášho psa alebo mačky, vrátane terapeutického krmiva pre poruchy kože, ochorenia obličiek a močových ciest, problémy s pohyblivosťou, gastrointestinálne poruchy a obezitu. Sortiment Hills Prescription Diet zahŕňa mokré aj suché krmivo.

Calibra veterinary diets pokrýva riešenie zdravotných ťažkostí Vašich miláčikov nielen vo forme suchých krmív, ale ponúka aj alternatívu vo forme konzervovaných diét. Všetky receptúry sú prekonzultované s európskymi špecialistami v oblasti výživy a klinickej dietetiky.  Veterinárny rad od Calibry Vám pomôže pri gastrointestinálnych ťažkostiach, pri problémoch funkcie pečene, obličiek, močových ciest, pohybového aparátu a mnohých ďalších ochoreniach.

Farmina Vet Life natural diets je nový revolučný rad klinickej výživy od spoločnosti Farmina Pet Foods. Príroda sama je hlavný princíp filozofie spoločnosti. Produkty obsahujú výlučne prírodné antioxidanty a balenia neobsahujú GMO. Veterinárny rad ponúka širokú škálu suchých a konzervovaných diét pre rozličné zdravotné ťažkosti psov a mačiek.

Vetcan ponúka široký sortiment suchých krmív pre všetky druhy a vekové kategórie psov. Granule sú vyrábane bez obsahu pšenice, sóje a umelých dochucovadiel a farbív. Dostupné sú v troch príchutiach (losos, kura, jahňa) a sú k dispozícii aj formy hypoalergénnych diét jahňa/ryža a losos/ryža.

Ak bol vášmu zvieratku diagnostikovaný konkrétny zdravotný problém, alebo máte podozrenie, že môže potrebovať inú diétnu podporu, naplánujte si návštevu u svojho veterinárneho lekára, aby Vám poradil, ako mu môže diéta na predpis pomôcť.

Leave a Reply

Your email address will not be published.